+90 216 415 94 94
Sosyal Medya Hesaplarımız

Market Tasarımı

Market Tasarımı - Market Projesi

Market Tasarımı Yapan Firma

Market açmaya karar verdiniz. Market tasarımı yapan firma arıyorsunuz. Ve şuan buradaysanız, bizi neden tercih etmeniz gerektiği konusunda burada kısa bilgiler bulacaksınız. Marketinizin tasarımının nasıl olacağına tecrübemiz ve yaptığımız işlerimizle cevap olmaya çalışacağız.

Aynalı manav reyonu ve ahşap dekor örneği.

Market Tasarımı

Beta Dizayn olarak biz, market dizaynı konusunda en iyi tasarımlarımızla sizlerin yanınızdayız. Market düzeni nasıl yapılır, market dizaynı ve market raf düzeni nasıl olmalı gibi sorularına imalat gücümüzle cevap oluyoruz.

Perakende sektöründe tecrübeliyiz. Üretim gücümüzle iş yapıyoruz. Tasarım ve 3D çizim desteğiyle birlikte sizlere  hizmet veriyoruz.

Market tasarımı nasıl olmalı?

​Mağaza düzeni tasarımları birbirini etkileyen birçok önemli detaydan oluşur. Bir market tasarlarken en çok dikkat edilen nokta doğru bir mağaza düzeni planlamasıdır. Hem raflara ayrılan alan hem de bir bütün olarak verimli bir alan paylaşımı tüketici davranışı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bunun tüketici memnuniyetine yol açacağı bilinmektedir.
Tasarım yaparken, çeşitli dış faktörlerin incelenmesi ve analiz edilmesi gerekir. Teknik, pazarlama, sosyal ve psikolojik yönler de vardır. Hepsi proje verimliliğini etkileyen ve doğru analizle sonucu başarıya götüren önemli faktörlerdir.

Neler yapıyoruz?

  • Yerleşim planının çizilmesi: Birbirinden farklı ve birbirini etkileyen detaylar doğru şekilde bir araya getirilmeli. Yerleşim planı bu şekilde düşünülerek market tasarımı yapılması gerekir.
  • Proje çizimi ve değerlendirmeler: Farklı alternatiflerle projelerinizi çiziyoruz. Çizdiğimiz projelerin uygulanabilirliğini, teknik, çevre ve daha birçok noktadan inceleriz. Daha sonra son değişiklikleri yaparak beğeninize sunarız.
  • Projenin 3D çiziminin yapılması: Çizdiğimiz projede revizeleri yaptıktan sonra 3D çizim yapıyoruz. Yerleşimin nasıl görüneceğini 3 boyutlu çizimimiz sayesinde görmüş olursunuz. Böylelikle işin sonunda bir sürprizle karşılaşmazsınız. En önemlisi de biz yapacağımız çalışmayı, siz de işin sonunda marketinizin tasarımının nasıl olacağını bilmiş olursunuz.
  • İmalatının ve montajının yapılması: Zaman değerli. Siz de marketinizi zamanında ve eksiksiz açmak istersiniz. Üretim parkurumuz ve işinde usta çalışanlarımızla, çözüm üreten montaj ekibimizle marketinizi açılışa hazır hale getirmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Reyon dağılımı ve dizilişi

Doğru bir market tasarımı, satışları en üst seviyeye çıkarmayı amaçlar. Bunun için de marketin içindeki yerleşim organizasyonunu her açıdan optimize etmek gerekir. Bunu yaparken de tüketici alışkanlıklarını doğru anlamak şarttır. Ürün satışları ve müşteri algıları üzerinde olumlu etkileri olabilecek tasarım seçenekleri pratikte uygulanabilir olmalıdır.

Market Tasarımı

Market Proje Çizimi

Market yerleşim şeklinin alışveriş sırasında insanların davranışlarını da büyük ölçüde etkilediği bilinmektedir. Bu nedenle işin en başında, yerleşim planında, en iyi çözümü sunacak bir firma ile çalışmanız size zaman ve verimlilik kazandıracaktır.

Yerleşim düzeninde yaygın kullanılan dört çeşit yerleşim şekli vardır. Bunlar; ızgara, ada, serbest akış ve yarış pisti düzeni olarak isimlendirilirler.

Raf sıraları arasındaki koridor genişliği için, müşterilerin aşırı kalabalıklaşma durumunda bile ürün önünde durmalarına ve dikkat etmelerine olanak sağlayan yeterli boşluğu düşünmek gerekir.

Unutmayınız ki, bir çok etken göz önünde bulundurularak en doğru market yerleşim projenin çizilmesi, çözüme giden doğru başlangıç demektir.  Market dizaynı için bizi aramadan karar vermeyiniz.

Beğendiniz mi?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Market dizayn çalışmalarımızın videolarını izlemek için Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz

Market Tasarımı Çalışmalarımızdan Örnek Fotoğraflar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Yazmak için tıklayın
1
Yardımcı olabilir miyiz?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bizi arayabilirsiniz 📞+90 532 6261064
Veya yazmak için tıklayabilirsiniz 👇